Закон і Бізнес


81-річний пенсіонер викрив лікаря-шахрая


08.10.2020 12:49
1901

Житель Шепетівки майже пів року втирався в довіру до літніх людей та обкрадав. Псевдолікаря-соцпрацівника викрив 81-річний дідусь.


Як повідомив Хмельницький апеляційний суд,  39-річний чоловік за півроку обікрав п’ятьох пенсіонерів, передає «Закон і Бізнес».  

Зазначається, що чоловік вже був неодноразово судимий за крадіжки, шахрайство, розбій і наркозлочини.   

До помешкання 92-річного одинокого мешканця Шепетівки він потрапив представившись лікарем-травматологом, що шукає житло. Там він пообіцяв допомогти збільшити пенсію, для цього попросив 2 тис грн. Дідусь дістав необхідну суму зі  схованки, а решту грошей, яка там була — 19500 грн — чоловік забрав сам. 

За схожою схемою, в іншого пенсіонера вкрав з квартири 1800 грн та мобільний телефон із зарядним пристроєм.

67-річний шепетівчанин повірив в те, що перед ним соціальний працівник і запросив додому, щоб під його керівництвом написати заяву президенту на отримання соціальної допомоги. Поки писав, «соцпрацівник» вкрав 2500 грн та банківську картку, з якої згодом зняв 3300 грн.  

78-річний потерпілий також погодився писати заяву, але вже для отримання знижок на ліки — позбувся гаманця з 2200 грн.

81-річному шепетівчанину було запропоновано писати заяву на отримання гуманітарної допомоги та купити електровелосипед. Той дав чоловіку 2 тис грн, але коли той прийшов наступного дня,  сказав доньці відволікати гостя, а сам пішов до поліції, яка затримала чоловіка.

У суді він свою вину визнав повністю, погодився із кількістю та вартістю викраденого майна, фактичних обставин вчинення кримінальних правопорушень, кваліфікації своїх дій та доказів винуватості не оспорював.

Шепетівський міськрайонний суд визнав його винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена повторно), ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена повторно, поєднана з проникненням у житло), ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене повторно), ч. 1 ст. 357 КК України (викрадення офіційного документу, вчинене з корисливих мотивів) та призначив остаточне покарання – 4 роки і 7 місяців позбавлення волі.

Закон і Бізнес