Закон і Бізнес


На вершині благоденства

Чому фіни залишаються найщасливішими у світі?


Фіни вважають, що секрет щастя простий: це свобода, скромність і взаємна підтримка.

№40 (1494) 03.10—09.10.2020
1680

У 2020 році Фінляндія третій рік поспіль очолила рейтинг Всесвітньої доповіді про щастя World Happiness Report. З чого ж складається фінське щастя?


Рейтинг Всесвітньої доповіді щастя ООН традиційно базується на 6 показниках. З них два — об’єктивні: це ВВП на душу населення і очікувана тривалість здорового життя.

Незважаючи на упевнене перше місце (цьогоріч Фінляндія набрала 7,8 бала із 10, а Данія, що посіла друге місце — 7,6), країна тисячі озер лідирує не за всіма параметрами. Найвищі показники — за рівнем взаємної підтримки (вище тільки Ісландія), рівнем сприйняття корупції (4-е місце) і свободою приймати життєво важливі рішення (5-е).

Так, взаємна підтримка полягає в тому, що для допомоги в екстрених випадках у Фінляндії є не тільки друзі та родичі, а й державна система. Крім того, фінам не доводиться йти на першу-ліпшу роботу, щоб якось прожити. Державна допомога охоплює практично всі сфери життя — від безкоштовної медицини до субсидій для студентів на купівлю житла.

Зате за показником «Щедрість» Фінляндія виявилася на 91-му місці. Фіни кілька разів подумають, перш ніж витрачати гроші. З іншого боку, тут досі поширені суботники, а ще — безкоштовні гуртки та клуби за інтересами.

При цьому фінам і на думку не спаде ухилятися від роботи. Удень працівник може піти погрітися на сонечку, але потім обов’язково доведе справи до кінця. Просто людина може сама вирішувати, коли їй зручніше працювати.