Закон і Бізнес


Укрупнення храмів Феміди


№40 (1494) 03.10—09.10.2020
3265

Чи є сенс, не закінчивши одну перебудову системи судів, братися за нову? Тим більше якщо немає розуміння, як це робити без погіршення доступу громадян до правосуддя.


Як повідомляв «ЗіБ», у парламенті розглядається законопроект №3025а, яким пропонується тимчасово залишити за місцевими судами раніше визначені межі територіальної юрисдикції (попри схвалене парламентом перелицювання мапи районів), але тільки до 1.01.2022.

Під час засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська зауважила, що потрібно чітко розуміти, як буде змінено мережу судів після укрупнення районів — шляхом створення нових чи злиття наявних. Адже дотепер ще повністю не реалізовані укази Президента 2017 року, відповідно до яких були ліквідовані та створені місцеві й апеляційні суди. 

На думку О.Блажівської, під час подальшої реорганізації потрібно передбачити розташування судів таким чином, щоб не ускладнювати доступу людей до правосуддя. Окремої уваги вимагає унормування порядку перерозподілу справ, передання процесуальних документів у разі ліквідації судів. 

Голова комітету Андрій Костін пообіцяв створити робочу групу, яка вивчатиме питання щодо укрупнення судів із залученням представників третьої гілки влади.