Закон і Бізнес


Не більше ніж удвічі


№38 (1492) 19.09—25.09.2020
2032

Швидкий розвиток споживчого кредитування та появу різного роду кредитних спілок планують дещо обмежити. Адже на такі кредити не будуть поширюватися загальні умови, а максимальний розмір швидких грошей суттєво обмежать.


Проект «Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення переліку кредитних договорів, на які поширюється дія Закону України «Про споживче кредитування» (№1109) парламент підтримав у цілому. 

Закон передбачає ряд змін, які зачеплять усіх учасників ринку споживчого кредитування. Зокрема, на кредитні договори, загальний розмір яких не перевищує однієї мінімальної зарплати, не поширюватимуться норми закону «Про споживче кредитування». 

Аналогічне обмеження встановлюється і для кредитів строком до одного місяця. Зокрема, фінансові установи обмежать у можливості нараховувати пеню та штрафні санкції. 

Також народні депутати обмежили сукупні платежі споживача в разі невиконання зобов’язань подвійною сумою, одержаною за таким договором. Вона не може бути збільшена за домовленістю сторін. 

Отже, парламентарі фактично обмежили розмір прибутку кредитних організацій, тож замість 365% річних максимальна сума дорівнюватиме двом розмірам мінімальної заробітної плати.