Закон і Бізнес


Невідомі порушники


№38 (1492) 19.09—25.09.2020
1211

Доки у Міністерстві внутрішніх справ звітують про виписані на підставі відеофіксації штрафи, у Конституційному Суді накопичуються скарги на новий порядок фіксації порушень Правил дорожнього руху.


Так, чергову скаргу на цьому тижні розглянув перший сенат КС. Громадянка Надія Копилова вважає, що положення ч.1 ст.14-2, ч.5 ст.279-1 Кодексу про адміністративні правопорушення порушують презумпцію невинуватості.

На її переконання, «наявність такого правового механізму, як притягнення власників транспортних засобів до відповідальності, навіть у випадку, коли не вони вчинили адміністративне правопорушення, нівелює сутність конституційних прав і свобод, індивідуальної юридичної відповідальності». Адже це призводить до притягнення до відповідальності за правопорушення, яке особа не вчиняла.

Як повідомив суддя-доповідач Віктор Колісник, направлено 22 запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ для з’ясування їхніх позицій щодо порушених питань. До речі, раніше перший сенат розпочав слухання ще однієї, аналогічної скарги. А в реєстрі конституційних звернень значиться й третя, зовсім свіжа.

Якщо КС урешті-решт стане на захист «невідомих» порушників ПДР, то виявиться, що МВС марно витрачав гроші на відеокамери, сподіваючись, що вони окупляться штрафами.