Закон і Бізнес


Вільні від офісу


№37 (1491) 12.09—18.09.2020
1791

Якщо роботодавець має ресурси та засоби, то для працівників, які мають дітей віком від 3 до 6 років, може встановлюватися дистанційний графік роботи. Проте навіть при таких умовах працівник матиме право бути непотурбованим.


Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» (№4051) запропонувала голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова

Зокрема, вона ратує за встановлення двох самостійних видів роботи – дистанційної та надомної. Жінка прагне належним чином урегулювати ці питання під час укладання трудового договору. Роботодавці матимуть право встановити графік для такої роботи, обліковувати робочий час, а також проводити наради за допомогою відеозв’язку. 

Працівники ж дістануть змогу виконувати роботу як безпосередньо з дому, так і з офісу. Проте, якщо їх переведуть у режим дистанційної роботи з ініціативи працедавця, то на нього покладатиметься обов’язок забезпечити належні умови підлеглим навіть удома. Чи означатиме це, що контролюючі органи матимуть право навідатися до вас додому, аби перевірити виконання цього обов’язку, — не уточнюється.

Батькам дадуть можливість до досягнення дитиною трирічного віку працювати дистанційно. Або й до її 6-го дня народження, якщо буде відповідний медичний висновок.

Утім, під час епідемій та стихійних лих умова щодо обов’язкової дистанційної роботи може бути встановлена роботодавцем імперативно. На жаль, не згадано й про закриття дитячих дошкільних закладів на карантин як одну з причин працювати з дому.