Закон і Бізнес


ВРП найближчим часом розгляне призначення суддів-«п’ятирічок»


07.09.2020 12:53
2565

Вища рада правосуддя готується почати розгляд питання щодо внесення Президенту України подання про призначення на посаду суддів, призначених на посаду строком на п’ять років.


Про це виданню «Закон і Бізнес» повідомили у ВРП. 

Зазначається, що зараз ВРП витребувала від ВККСУ досьє суддів, повноваження яких закінчились і які за результатами кваліфікаційного оцінювання колегіями ВККСУ визнані такими, що відповідають займаній посаді, і відповідні матеріали опрацьовуються членами Ради.

«Крім того, станом на сьогодні, враховуючи наявні у ВРП повноваження у період відсутності повноважного складу ВККСУ ухвалювати без рекомендації чи подання ВККСУ рішення про відрядження та переведення суддів, Державна судова адміністрація України звернулась до Вищої ради правосуддя із повідомленням про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів», – повідомила член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська.

При цьому, зауважила вона, реалізацію таких повноважень ВРП сповільнює відсутність конкретизації ДСА України обставин, які підтверджують встановлення підстав для відрядження судді до того чи іншого суду, що прямо передбачено у Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року №54/0/15-17 (зі змінами).

Як зазначила О. Блажівська, фактичне зупинення процедур оцінювання суддів та проведення доборів кандидатів на суддівські посади призвело до того, що в Україні у деяких судах взагалі неможливо здійснювати правосуддя у зв’язку з відсутністю суддів із повноваженнями, а у понад ста судах здійснюють правосуддя 50% та менше суддів від необхідної кількості.

Закон і Бізнес