Закон і Бізнес


Інтерпретатор мови тіла


№36 (1490) 01.09—11.09.2020
3236

Феміда знає не лише закони, а й людей. Принаймні в цьому впевнений один з її служителів, який дійшов висновку, що йому хочуть заплатити за закриття справи, хоча прямим текстом цього так і не сказали.


Вадим Мазурчак з Ярмолинецького районного суду Хмельницької області розглядав адміністративний протокол, складений на водія, котрий перебував у нетверезому стані. Адвокат п’яниці прийшов до судді в кабінет, щоб обговорити… хабар. Він запевняв законника в тому, що протокол складено неправильно, там багато помилок, тож можна було б домовитись і за винагороду закрити справу. Утім, говорив чоловік лише натяками, однак його наміри дати хабар суддя зрозумів з міміки та жестів. 

Згодом до суду з’явився сам любитель випивки. В.Мазурчак уважно спостерігав за поведінкою обох і, проаналізувавши все, дійшов висновку, що чоловік намагався видати себе за іншу особу. Згодом володар мантії довідався, що чоловік був на пенсії, працював у податковій поліції.

Пропозиція хабара, хай навіть завуальована та зрозуміла тільки з натяків, міміки й жестів, обурила суддю, і він вирішив поскаржитися на юриста та його підзахисного до Вищої ради правосуддя (№3892/0/6-20) і Генеральному прокуророві. Він просить захистити його від неправомірної вигоди, яку йому, судячи з усього, спробують дати.