Закон і Бізнес


Інформація про депозити та кредити – в єдиному форматі: вимоги НБУ


01.09.2020 13:53
2336

Банки відсьогодні зобов’язані показувати клієнтам на своїх сайтах повну інформацію про споживчі кредити та депозити в єдиному уніфікованому форматі.


Як повідомив Національний банк України, з 1 вересня 2020 року запрацювали вимоги до розкриття банками вичерпної інформації, передає «Закон і Бізнес»

Тепер клієнт зможе легко порівняти умови різних фінустанов, зазначили в НБУ. Насамперед банки зобов’язані вказувати реальну річну ставку за кредитом, наявність додаткових послуг (наприклад, страхової компанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача) та їхню вартість для клієнта, строк послуги, орієнтовну загальну вартість кредиту, періодичність погашення кредиту, попередження про можливі наслідки у випадку прострочення виплат за кредитом, умови дострокового зняття грошей із депозиту та інші.

Клієнт, зайшовши на вебсайт будь-якого банку, повинен мати змогу завантажити файл у стандартному вигляді з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики для себе тощо.

Також на вебсайтах банків мають працювати калькулятори для розрахунку витрат за користування споживчим кредитом чи доходів від розміщення коштів на депозит.

У рекламі інформація про кредити та депозити має містити основні характеристики послуги:

для кредиту – реальна річна процентна ставка, максимальна сума кредиту та його строк;

для депозиту – річна процентна ставка, строк вкладу, валюта та мінімальна сума.

Відсьогодні Національний банк здійснюватиме щоденний моніторинг вебсайтів і реклами банків та контролюватиме дотримання вимог до розкриття інформації. За порушення прав споживачів передбачено штрафні санкції від 300 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне порушення.  Зазначається, що відповідні вимоги до банків були затверджені ще у травні 2020 року.

Закон і Бізнес