Закон і Бізнес


В НААУ заявили про порушення прав адвокатів: правоохоронці ігнорують судові рішення


31.08.2020 16:39
3101

Генеральна прокурора та ДБР системно порушують права адвокатів — не визнають їх стороною у кримінальному провадженні та не допускають до матеріалів провадження, ігнорують судові рішення.


З цього приводу Рада адвокатів України ухвалила рішення від 05.08.2020 № 47 «Про звернення до українських та міжнародних інституцій з питань  порушення прав адвокатів у зв’язку з невиконанням правоохоронними органами судових рішень», повідомляє  «Закон і Бізнес»

Зазначається, що до РАУ з повідомленням про системні порушення працівниками Офісу Генерального прокурора та ДБР  прав адвокатів звернувся член Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Євген Пеліхос в інтересах адвоката Володимира Богатиря.

Як повідомив в ексклюзивному коментарі «ЗіБ» адвокат В.Богатир, слідчі  ДБР поставили під сумнів рішення Конституційного Суду України та вважають його неправосудним. Крім того, як повідомив адвокат, слідчі відмовились виконувати більше 35-ти ухвал судів, винесених Іменем України, які зобов’язували допустити адвокатів та надати їм для ознайомлення матеріали провадження.

«Всіх 5-х слідчих, які здійснювали моє незаконне переслідування було відведено судами. Не змогла організувати належне процесуальне керівництво та припинення цього абсурду і зміна влади та керівництва органів прокуратури», — повідомив адвокат. За його словами, це продовжується вже більше трьох років.

Як наголосили в РАУ, такі дії працівників правоохоронних органів свідчать про недотримання ними загальнообов’язкових принципів та засад здійснення кримінального судочинства, Конституції України та міжнародних правових актів.

Звернення щодо вжиття заходів реагування буде направлене до Офісу Генерального прокурора, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Ради адвокатських та правничих товариств Європи, Генеральної Асамблеї ООН.

Закон і Бізнес