Закон і Бізнес


Порядок помилування пропонують змінити


27.08.2020 12:25
3815

В Україні планують змінити підстави для помилування осіб, які засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини. Також по-новому пропонують обчислювати строки нового покарання, яким замінюється довічне позбавлення волі.


Зміни передбачено проектом Указу Президента України «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Указом Президента України від 21.04.2015 № 223», який напередодні буд затверджений на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє «Закон і Бізнес».

Відповідно до змін, уточнюється порядок обрахування нового покарання, яким замінюється довічне позбавлення . Так, у разі задоволення такого клопотання, строк, на який замінено покарання, пропонується обраховувати з початку відбування покарання у виді довічного позбавлення волі та не може становити менше двадцяти п’яти років.

Також пропонується змінити підстави для помилування осіб, які засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини.

«Замість «надзвичайних» обставин, які можуть занадто широко тлумачитися на практиці, пропонується звузити цю оціночну підставу до «обставин, що зумовлені гуманним ставленням до них», йдеться у пояснювальній записці до документу.

Крім того, пропонується визначити, що при вирішенні питання про помилування повинна враховуватися характеристика адміністрації установи виконання покарань щодо засудженого, а не її думка. Також пропонується надати засудженому можливість подавати разом з клопотанням не тільки документи, а й «інші матеріали».  Наприклад, зразки публікацій, листи з вибаченнями до потерпілих, відеозвернення тощо.

Закон і Бізнес