Закон і Бізнес


Економія на «сірниках»


№35 (1489) 25.08—31.08.2020
1121

Влада Азорських островів (Португалія) запустила інноваційну систему розподілу електроенергії. Нововведення в тому, що власники електромобілів зможуть заробляти на надлишках заряду акумуляторів.


На найбільшому острові архіпелагу Сан-Мігель з’явилися зарядні станції для електромобілів, які можуть як заряджати їх акумулятори, так і розряджати, передаючи надлишок енергії в острівну мережу.

Річ у тому, що без роботи акумулятори електромобілів розряджаються, а значить, власник автомобіля втрачає гроші. Тому нова система буде вигідна і острову, і автовласникам.

Передбачається, що проект Energia sobre Rodas — V2G Açores («Енергія на колесах — V2G Азорські острови») допоможе повністю перейти на поновлювані джерела енергії, адже «зелену» енергію складно запасати, тому її треба максимально ефективно розподіляти між споживачами. Зараз близько половини електрики на Азорських островах виробляється за рахунок енергії вітру, сонця, а також геотермальних джерел. Решта частини — за рахунок спалювання привезеного з материка палива.