Закон і Бізнес


Відсьогодні обрати систему оподаткування можна під час реєстрації бізнесу


17.08.2020 14:56
1905

Під час державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу) відсьогодні не потрібно заповнювати та подавати окремі заяви щодо обрання системи оподаткування. Достатньо заповнити відповідну сторінку заяви у сфері державної реєстрації.


Як «ЗіБ» повідомили в Міністерстві юстиції України, це відбувається на виконання положень наказу Міністерства юстиції України від 19 травня 2020 року № 1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

«Інформуємо про можливість обрання з 17 серпня 2020 року спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», – зазначили у відомстві.  

Водночас зауважили, що до внесення відповідних законодавчих змін у разі проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, продовжують подаватися окремі заяви про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства.

Закон і Бізнес