Закон і Бізнес


Насильство над дітьми: поліція може проникати в житло без рішення суду


17.08.2020 13:12
16755

Поліцейським ювенальної превенції дозволили проникати в житло особи без вмотивованого рішення суду у випадках насильства над дітьми.


Відповідні зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліціі внесені наказом МВС від 25.06.2020 № 488, передає «Закон і Бізнес».

Повноваження поліцейських підрозділів ЮП у сфері запобігання та протидії домашньому насильству поширюються на випадки, коли особа, яка вчинила домашнє насильство, або особа, яка зазнала домашнього насильства чи стала свідком такого насильства, не досягла 18-річного віку.

Так, відповідно до Інструкції при отриманні повідомлення про вчинення домашнього насильства щодо дитини, поліцейські проводять оцінку ризиків, за результатами якої може бути винесено терміновий заборонний припис, а також негайно інформують службу у справах дітей про виявлений факт насильства.

До проведення оцінки можуть бути залучатися інші суб'єкти виявлення і/або організації соціального захисту дітей в межах їх повноважень.

Крім того, поліцейським ювенальної превенції дозволено проникати в житло особи без вмотивованого рішення суду в невідкладних випадках, пов'язаних з припиненням здійснення акту домашнього насильства, в разі безпосередньої небезпеки для життя або здоров'я потерпілого особи.

Закон і Бізнес