Закон і Бізнес


Хабарі виходять боками

Учений виявив зв’язок між вагою чиновників і корупцією


Учений упевнений: чим габаритніший чиновник, тим більше він схильний до корупції.

№32 (1486) 08.08—14.08.2020
12424

Гарної людини повинно бути багато, говорить народна мудрість, явно натякаючи на те, що товстуни добріші та благодушніші. Проте, як з’ясував дослідник із Франції, у випадку з політиками ця формула не працює.


Звичайно, корупція не піддається точному вимірюванню, та й самі державні службовці та політики ретельно приховують свої махінації. Та все-таки дечого втаїти не вдається. Наприклад, чергове підборіддя або безрозмірну талію, пише Бі-Бі-Сі.

Автор дослідження визнає, що не мав доступу до медичних карт, але використовував комп’ютерне моделювання й за фотографіями визначив приблизну масу 299 міністрів 15 колишніх радянських республік у 2017 році. Як з’ясувалося, індекс маси тіла урядовців тісно пов’язаний з 5 загальноприйнятими показниками корупції.

У найменш схильних до корупції країнах Балтії, а також Грузії індекс маси тіла міністрів виявився найнижчим. Наймасивніші чиновники виявилися в Туркменістані, Таджикистані й Узбекистані. Утім, учений визнав, що винятки все ж таки є. Це Україна, де багато масивних міністрів, але рівень корупції у верхах, якщо вірити міжнародним експертам, відносно низький.

Проте в масштабної політичної корупції може бути й позитивний ефект. Як іронізує автор, чим більше важать політики, тим більше підтягнуті та здорові виборці.