Закон і Бізнес


Напрямок без дороги


№32 (1486) 08.08—14.08.2020
1170

Ініціативні парламентарі планують знищити схеми, які дозволяють замість доріг національного значення створювати під’їзди до елітних містечок у передмісті.


Проект «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо застосування формульного розподілу субвенції на дороги» (№3921) подано до Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури.

Зважаючи на зміни в законодавстві, місцеві бюджети матимуть ще менше коштів на ремонт доріг. Тож парламентарі пропонують змінити правила розподілу субвенцій з державної скарбниці, зокрема розподіляти 70% між обласними бюджетами, ще 20% — між бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад залежно від протяжності вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах. 10% планують передавати на підтримку доріг у Києві.

Це, за задумом, дасть змогу покращити доступ до шкіл, лікарень та інших важливих закладів. Утім, імовірно, що збільшиться кількість тих, хто зможе покращити свій матеріальний стан, «освоюючи» державні кошти.