Закон і Бізнес


Банки подаватимуть звітність з питань фінансового моніторингу по новому


04.08.2020 10:23
932

Запроваджено зміни до порядку подання звітності з питань фінансового моніторингу для банків та небанківських установ. Також установам надали додатковий час для адаптації.


Про це йдеться в повідомленні Національного банку України, передає «Закон і Бізнес».

Згідно з новими вимогами подаватимуться 6 файлів звітності: з них 2 банками, 2 – небанківськими установами, 2 – одночасно банками і небанківськими установами.

Звітність з питань фінансового моніторингу буде подаватися:

із щомісячною періодичністю – з 1 вересня 2020 року;

із квартальною періодичністю – з 1 жовтня 2020 року;

банки надаватимуть інформацію з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу з 1 січня 2021 року, небанківські установи – з 1 жовтня 2020 року.

Національний банк надав банкам та небанківським установам додатковий час для адаптації до оновленого порядку подання звітності з фінансового моніторингу:

із щомісячною періодичністю подання – три звітних періоди;

із квартальною періодичність подання – два звітних періоди;

для інформації з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу для небанківських установ – один звітний період.

Під час тестового періоду заходи впливу не застосовуватимуться, зазначили в НБУ.  

Нацбанк нагадав, що такі зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 30 липня 2020 року № 113 «Про подання звітності з питань фінансового моніторингу до Національного банку України» і відбулися у зв’язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Національний банк мав привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності.  Постанова №113 буде чинною до внесення відповідних змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України (постанова Правління Національного банку від 13 листопада 2018 року № 120).

Закон і Бізнес