Закон і Бізнес


Цифрові кочівники


№31 (1485) 01.08—07.08.2020
1707

Естонія почала видавати новий тип віз, який дозволить іноземцям жити в цій країні, працюючи дистанційно на компанію іншої держави.


Віза для «цифрових кочівників», на відміну від звичайної туристичної, дозволить легально працювати. Щоб отримати таку візу, заявник повинен довести, що є «цифровим кочівником» і не шукатиме можливості залишитися в Естонії довше від визначеного терміну.

«Цифрові кочівники» — люди, які працюють дистанційно і мають можливість подорожувати по світу, не відриваючись від роботи. Вони часто переїздять і не затримуються в одній країні надовго.

Порядок подання документів на нову візу такий же, як на туристичну. Новий тип візи не дає права на легке отримання посвідки на проживання, як, наприклад, стартап-віза, що з’явилась у Фінляндії у 2018 році.

Подати документи на візу для «цифрових кочівників» можна на сайті департаменту поліції та прикордонної охорони або в посольстві Естонії. Доказом того, що людина не збирається працювати в країні, може послужити трудовий договір про віддалену роботу.