Закон і Бізнес


Не батогом, а гривнею


№31 (1485) 01.08—07.08.2020
125027

У парламенті знову хочуть наповнити бюджет за рахунок громадян. Цього разу — шляхом оподаткування ділянок, на яких розташовані будинки, але право на землю не оформлене.


З ініціативи нардепа від монобільшості до Верховної Ради подано проект «Про внесення змін до Податкового кодексу України в частині плати за землю» (№3922).

Автор хоче усунути нерівні умови оподаткування для землекористувачів. Адже склалася ситуація, що в деяких громадян немає правовстановчого документа на ділянку, на якій розташований будинок, хоча всі документи на останній є. Імовірно, таке явище викликане надмірною вартістю державної послуги.

Тож власники будинків тепер змушені будуть знаходити кошти або на податок, або ж на те, щоб оформити землю під своєю домівкою. Ставка податку становитиме 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Новий податок зачепить і власників бізнесу поблизу водойм. За законом, суб’єкти господарювання повинні укладати договір оренди щодо таких ділянок, але з якихось причин цього не роблять. Тому нова норма зачепить власників кафе та стоянок, розташованих обабіч водойм. Про це прямо йдеться в пояснювальній записці.