Закон і Бізнес


З дітьми, що стали свідками злочину, працюватимуть по-новому


21.07.2020 16:25
2534

Для дітей, які постраждали або були свідками протиправних дій, на час слідства організують безпечне середовище, що об’єднає під одним дахом працівників правоохоронних, судових, соціальних органів та медиків, які працюватимуть з дитиною.


Так звана модель Барнхаус, яка допомагає уникнути повторної травматизації дитини, буде впроваджена у Вінницькій і Дніпропетровській областях, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Мін'юсту.

Зазначається, що соціальні служби, медичні заклади, правоохоронні органи, прокурори та судді мають працювати разом, інакше «дитина проходить через ряд установ та має неодноразові бесіди (опитування) з різними особами, в різних місцях та у поєднанні з різними методами збору інформації. Як наслідок – покази дитини можуть бути дискредитовані, а сама дитина підлягає повторній травматизації».  

Тож відповідні служби планують об’єднати у так званому Барнахусі («домі для дітей»).  

«Це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом у цілях забезпечення для дитини узгодженої та ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства та судових проваджень», — зазначили в Мін'юсті.

Ініціатива впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Закон і Бізнес