Закон і Бізнес


Зелений тариф знижено — прийнято закон


21.07.2020 14:48
3252

В Україні знижуються розміри «зелених» тарифів для сонячних та вітрових електростанцій та запроваджується відповідальність за небаланс фактичних та прогнозних графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з відновлювальних джерел енергії.


Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (проект №3658), передає «Закон і Бізнес».

Законопроект було прийнято у другому читанні та в цілому 288 голосами «за».

Законом передбачено зменшення розмірів «зелених» тарифів для об’єктів введених в експлуатацію сонячної та вітрової енергетики шляхом встановлення понижуючих коефіцієнтів.

Документом запроваджено повну відповідальність за небаланс своїх фактичних та акцептованих (прогнозних) графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з відновлювальних джерел енергії. 

Закон надає державні гарантії стосовно незмінності законодавства, чинного на день прийняття цього Закону, для виробників за «зеленим» тарифом.

Також надано можливість участі в аукціонах сонячних електростанцій, які розміщуються на дахах/фасадах будівель та капітальних споруд, тощо.

Закон і Бізнес