Закон і Бізнес


Позбавлення батьківських прав допускається, якщо батько не цікавиться дитиною — ЄСПЛ


20.07.2020 10:51
24877

Чоловік поскаржився до ЄСПЛ на свавільне позбавлення батьківських прав. Утім Євросуд не побачив порушень в тому, що заявника позбавили батьківських прав, бо останній не брав участі у вихованні сина протягом семи років.


Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Ілля Ляпін проти Росії» (№ 70879/11), передає «Закон і Бізнес» з посиланням на  «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2011 році районний суд позбавив Іллю Ляпіна батьківських прав на його сина. Було встановлено, що він не мешкав з дитиною з 2003 року, коли розлучився із дружиною. Він також не брав участі у вихованні сина з 2004 року і лише зрідка надавав хлопчику фінансову підтримку.

Суд дійшов висновку, що сімейні зв’язки між біологічним батьком і дитиною були втрачені, а хлопець вважав своїм батьком нового чоловіка колижної дружини Ляпіна. Відтак, у найкращих інтересах дитини було позбавлення Ляпіна батьківських прав на сина і залишення хлопчика під повною опікою матері. Ляпін оскаржував таке рішення, але безуспішно.

Тоді він звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, чоловік скаржився на свавільне позбавлення батьківських прав на сина.

Але Суд у Страсбурзі не знайшов у рішеннях національних судів РФ порушень конвенційних гарантій.

Закон і Бізнес