Закон і Бізнес


Утилізація по-українськи


№29 (1483) 18.07—24.07.2020
2501

Відходи, які продукують жителі славного міста Львова, уже дуже багато років хочуть, але не можуть переробити. Адже рішення про будівництво заводу, який мав би розв’язати проблему, досі оскаржують і тиснуть на Феміду.


Проблема львівського сміття, покошмаривши кілька років усю Україну, добралася до суду. Зеновій Гавдик із Львівського окружного адміністративного суду розглядав позов про скасування рішення побудувати в місті Лева довгожданий сміттєпереробний завод. Він відкрив провадження й навіть прийняв рішення про забезпечення позову, але, вивчивши спір, дійшов висновку, що суд його розглядати не повинен, і те саме провадження закрив. Натомість відправив справу до суду загальної юрисдикції.

Апеляційна інстанція підтримала таке рішення. Однак на засідання з’явився новий адвокат позивача, який своєю промовою зачепив З.Гавдика за живе. Насамперед тим, що є учасником іншої справи, яку розглядає законник. А також тим, що під час виступу заявив, що суддю потрібно притягнути до дисциплінарної відповідальності. На думку правника, це стало б застереженням для інших, які мають намір ухвалювати незаконні рішення. Задля здійснення своєї мрії захисник подав до Вищої ради правосуддя скаргу.

З.Гавдик дійшов висновку, що йому теж не завадить поскаржитися на адвоката до ВРП. Той факт, що борець за неперероблене сміття представляє сторону в одній з інших справ, які перебувають на розгляді судді, свідчить про намір натиснути на Феміду. Тож суддя попросив його захистити від посягання на незалежність (№3382/0/6-20). Окрім того, у справі про львівське сміття на служителя Феміди спробував натиснути депутат, написавши звернення.