Закон і Бізнес


Урядова брехня


№28 (1482) 11.07—17.07.2020
2002

Проти тільки що звільненого прем’єра Едуара Філіппа і двох міністрів охорони здоров’я почалося попереднє слідство. Чиновників підозрюють в неналежній реакції на пандемію.


Як повідомляє АFP, у Франції подано 90 скарг на прем’єр-міністра і декілька інших міністрів попереднього уряду. З них 9 передані генеральному прокуророві — по ним і буде почато судове розслідування.

В кінці березня медпрацівники звинуватили Е.Філіппа і екс-міністра охорони здоров’я Аньес Бюзен в «урядовій брехні» і приховуванні інформації про ситуацію з розповсюдженням коронавіруса. Зокрема, вони стверджують, що уряд був зобов’язаний почати запасати маски, тести і інші необхідні матеріали, коли дізналося про можливі масштаби лиха, проте воно цього не зробило.

За даними агентства, розглядом скарг займеться слідча комісія при суді республіки — єдиному органі, уповноваженому розглядати позови до членів уряду, що діють.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон прийняв відставку Е.Філіппа з поста розділу кабміну. На його місце прийшов Жан Кастекс.

Закон і Бізнес