Закон і Бізнес


Пік зменшення надходжень до бюджету ще попереду, - ДПС


07.07.2020 12:58
1810

Через карантин у квітні-червні 2020 року падіння виробництва найбільше торкнулося галузей будівництва, торгівлі, транспорту. Пік зменшення податків очікується у серпні.


Державна податкова служба України опублікувала дані щодо стану надходження платежів до бюджету у 2020 році, передає видання «Закон і Бізнес».

 «Відчутним для економіки нашої країни вже стало падіння виробництва у базових галузях. Уперше в історії практично повністю припинилися пасажирські перевезення, стрімко погіршилася ситуація на ринку праці та спостерігається значний спад у роздрібній торгівлі. Реальний ВВП за І квартал вже зменшився до 98,7%, для порівняння І квартал минулого року – 102,9%»,  - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільше зменшення надходжень у квітні-червні спостерігається саме по тих галузях, які підпадають під введення карантинних заходів відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема, по підприємствах у галузі будівництва, торгівлі, транспорту тощо.

«Пік зменшення надходжень очікується за результатами декларування за ІІ квартал, тобто у серпні», - повідомили в ДПА.

За даними Держказначейства, за червень цього року сукупні надходження до зведеного бюджету та державних цільових фондів, які адмініструє Державна податкова служба, порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 50,6 млрд гривень, або на 56,7%, у тому числі:

- до державного бюджету – на 49,4 млрд грн (у 2,1 раза більше),

- у тому числі до загального фонду на 45,3 млрд грн (у 2 раза більше),

- до місцевих бюджетів – на 0,9 млрд грн (+4,3%),

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – на 0,4 млрд грн (+1,6%).

Щодо надходження ПДВ. У червні надходження цього податку зросли на 3,9 млрд грн, або в 1,9 раза порівняно з червнем минулого року.

Податкова ефективність з ПДВ зросла з 2,7% у квітні цього року до 3,1% – у травні та майже до 3,5% – у червні. Для порівняння за аналогічний період минулого року – 2,5%. При зменшенні обсягів постачання у червні на 19,5% (з 722,6 млрд грн до 581,4 млрд грн), сплачено на 10,8% (20,2 млрд грн проти 18,2 млрд грн) більше аналогічного періоду минулого року.

Закон і Бізнес