Закон і Бізнес


За ґрати без вигоди


№28 (1482) 11.07—17.07.2020
1562

Якщо у 2012 році влада пішла на декриміналізацію економічних злочинів, то тепер у тренді більш суворі покарання для «білих комірців». Особливо якщо йдеться про будь-яких службових осіб.


Автори проекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі кримінальні та адміністративні правопорушення…» (№3783) вважають, що тільки штрафів недостатньо для перевиховання чиновників. Тож у деяких статтях Кримінального кодексу з’являться окремі кваліфікуючі частини для службових осіб, а крім штрафів, буде передбачено і позбавлення волі.

Серед них — ст.205-1 («Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб — підприємців»), ст.219 («Доведення до банкрутства»), ст.223-1 («Підроблення документів, які подаються для реєстрації випуску цінних паперів»).

А ст.365-2 («Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги») КК, суб’єктами якої є серед іншого нотаріуси, оцінювачі, приватні виконавці, позбудеться уточнення «з метою отримання неправомірної вигоди». Тобто цих осіб зможуть посадити на 3 роки лише за сам факт зловживання.

Якщо ж згадані особи або службовці юридичних осіб потраплять під дію ст.358 («Підроблення документів…») КК, то для них штраф збільшать до 17 тис. грн. або можуть і посадити на строк від 3 до 5 років — незалежно від наявності завданої шкоди такими діями.

Чи поповняться тюрми «білими комірцями» — невідомо, але роботи адвокатам точно додасться.