Закон і Бізнес


Конфіскованих диких та домашніх тварин більше не продаватимуть через аукціони


25.06.2020 16:19
2565

Відтепер конфісковані за рішенням суду коти, собаки та інші домашні тварини не виставлятимуться на продаж на аукціоні, а будуть безоплатно передаватися притулкам або іншим установам для утримання тварин.


Кабінет Міністрів України схвалив постанову Мін’юсту про внесення змін до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, передає "ЗіБ" з посиланням на урядовий портал.

Зокрема, Порядок доповнюється положеннями, які урегульовують реалізацію тварин, які були конфісковані у господарів за рішенням суду.

Тож не будуть виставлятися на продаж домашні та дикі тварини. Вони безоплатно передаються притулкам для тварин, зоологічним паркам або іншим установам для утримання тварин.

Як зазначив міністр юстиції Денис Малюська, раніше конфісковану тварину виставляли на продаж на аукціоні, але сенсу у такій «конфіскації» було вкрай мало. Часто тварину за копійки викуповував попередній власник (який з нею неналежно поводився до цього) чи той, хто заплатить більше грошей. Про добробут тварини мова не йшла.

Водночас він наголосив, що проблема була вкрай актуальною – продажу на аукціоні очікували 3 лева (Річчі, Вітольд, Багіра), 6 ведмедів (Балу, Маша, Мальвіна, Ганна, Потап, Тимоша), кілька пітонів та собака.

Крім цього, постанова передбачає, що нереалізовані у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження», сільськогосподарські тварини безоплатно передаються фізичним або юридичним особам відповідно до встановленого порядку.