Закон і Бізнес


У Президента не квапляться виконувати рішення ЄСПЛ щодо люстрації


23.06.2020 14:51
2610

В Офісі Президента наразі тривають консультації на тему проекту закону щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Полях та інші проти України» щодо люстрації.


Про це стало відомо під час продовження розгляду питання конституційності норм Закону про очищення влади у Конституційному Суді України, передає кореспондент «Закон і Бізнес».

«Офіс Президента немає сумніву, що люстрація є допустимим засобом захисту демократії. Власне, це позиція ЄСПЛ. Але ми повинні з‘ясувати критерій, за яким ми будемо визначати  хто підпадає під дію закону, а хто ні. Сам факт зайняття посади не є достатнім критерієм. На мою думку, таким критерієм має стати особиста причетність особи до «ганебних подій» 2013-2014 років в Україні», — зазначив представник Президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський.

В ОП йдуть, поки що, лише консультації на тему проекту закону щодо реалізації рішення ЄСПЛ. І, судячи із виступу представника ВР у КС Ольги Совгирі, схоже, що в парламенті також немає політичної волі забезпечити імплементацію в українське законодавство рішення ЄСПЛ у справі «Полях та інші проти України».

Нагадаємо, Євросуд підтвердив, що закон про люстрацію, який застосували проти 5 українських заявників, призвів до порушення конвенційних гарантій, та фактично дав Конституційному Суду України відправну точку та шаблон для пояснення, яким чином закон «Про очищення влади» порушує права людини. А з набуттям рішення чинності зачищені чиновники й судді отримали шанс на компенсації та навіть поновлення на попередніх посадах.