Закон і Бізнес


Безстороння пам’ять


№25 (1479) 20.06—26.06.2020
1560

Пам’ятники і назви вулиць у Лондоні на честь людей, що мали стосунок до работоргівлі, повинні бути знесені або замінені. Для цього створять спеціальну комісію.


Про це заявив мер британської столиці Садік Хан після протестів у Бристолі, під час яких був знесений пам’ятник работорговцеві Едварду Колстону. Також мер пообіцяв, що будуть переглянуті меморіальні таблички, назви вулиць і витвори вуличного мистецтва — на предмет того, наскільки вони заслуговують на народну пам’ять, пише Бі-Бі-Сі.

«Безстороння правда полягає в тому, що наш народ і наше місто великою частиною свого багатства зобов’язані работоргівлі, і це відображено в громадському просторі, — сказав він. — Але внесок, який зробили інші співтовариства, був цілком свідомо проігнорований».

А ось пам’ятник Вінстону Черчиллю до списку не буде включений. Мер вважає, що школярі повинні дізнаватися про відомих історичних осіб «з усіма їхніми недоліками, яких ніхто не позбавлений». Також на захист колеги став і Борис Джонсон. Він закликав залишити культурне надбання у спокої, аби не викривляти історії.