Закон і Бізнес


«Схеми» проти Портнова: редакція приховує документи, необхідні для суду?


17.06.2020 14:32
1148

Очевидно, у Київському бюро Радіо Свобода вирішили приховати від суду дані і документи, необхідні для вирішення справи щодо розміщення восени минулого року Андрієм Портновим даних про авто програми «Схеми» і водія, які протягом певного часу спостерігали за юристом.


Про це виданню «Закон і Бізнес» заявила адвокат Олена Ісаєвська, яка представляє інтереси А.Портнова у Печерському районному суді м.Києва.

Адвокат направила до головного редактора Київського бюро Радіо Свобода адвокатський запит, у якому просила надати інформацію про трудові відносини водія та редакції радіо чи програми, а також дані про автомобіль, у зв’язку із якими в суді наразі розглядається справа.

Втім, в редакції бюро відмовили у наданні інформації, прикриваючись тим, що головний редактор не має повноважень керівника, а саме бюро не є зареєстрованою юридичною особою.

Нагадаємо, відповідно до ст. 20, 24 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб), ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, збирати відомості про факти, що можуть бути використані як докази, в установленому законом порядку запитувати, отримувати і вилучати речі, документи, їх копії, ознайомлюватися з ними та опитувати осіб за їх згодою.

Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

Закон і Бізнес