Закон і Бізнес


Труд — на картку


№23-24 (1477-1478) 13.06—19.06.2020
5588

Уряд вирішив відмовитися від трудових книжок і перевести облік в електронний вигляд. Щоправда, до реєстру пропонують уносити навіть ті відомості, які там будуть явно зайвими.


Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (№3623) передбачає, що за 5 років країна повністю відмовиться від трудових книжок. Усі такого роду відомості міститиме державний реєстр застрахованих осіб.

Водночас передбачено суттєве розширення відомостей щодо застрахованої особи. Тут і відцифровані підпис та обличчя, і всі пересування по службі, номер телефону та адреса електронної пошти, відомості про членів сім’ї та навіть про дати виїзду та в’їзду на територію України.

Навіщо об’єднувати такий масив даних? Уряд цього не пояснює. До речі, формувати реєстр доведеться самими роботодавцям: вони будуть зобов’язані відсканувати всі документи, що містять необхідні відомості, завірити ЕЦП та надіслати до Пенсійного фонду.

Разом з тим роботодавець буде позбавлений можливості без згоди працівника дізнатися про його трудову діяльність. Зокрема, і про підстави звільнення з попередніх місць роботи.