Закон і Бізнес


Два тижні на відбір

Мін’юст перевірить адвокатів на здатність надавати безоплатну допомогу


№6 (1096) 09.02—15.02.2013
1513

У березні поточного року Міністерство юстиції розпочне додатковий відбір адвокатів, які надаватимуть громадянам безоплатну вторинну правову допомогу в кримінальному провадженні. Наказ про проведення чергового конкурсу підписав міністр юстиції Олександр Лавринович.


Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі відомства, конкурс відбуватиметься з 11 до 25 березня в три етапи: розгляд конкурсними комісіями заяв і документів претендентів, анонімне письмове тестування, індивідуальні співбесіди.

Загалом претенденти мають продемонструвати теоретичні знання та практичні навички й уміння. За результатами конкурсу мінімальна підсумкова оцінка претендентів для їх включення до реєстрів адвокатів має становити не менше 3,5 бала.

Наказ Мін’юсту передбачає низку заходів інформаційного характеру. Так, з метою якомога ширшого залучення та інформування адвокатів оголошення про проведення конкурсу будуть розміщені в будівлях судів. Інформація також буде доведена до відома Ради адвокатів України, рад адвокатів регіонів, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та колегій адвокатів, Асоціації адвокатів України, Асоціації правників України, Союзу юристів України, Спілки адвокатів України. Інформація про проведення конкурсу буде розміщена в місцевих друкованих ЗМІ.

Наразі, нагадують у Мін’юсті, в кожній області створені відкриті реєстри, що містять перелік правників, які надають громадянам безоплатну вторинну правову допомогу. Ці реєстри розміщуються на офіційних веб-сайтах головних управлінь юстиції, а також на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги (http://legalaid.gov.ua/ua/reiestry-advokativ).