Закон і Бізнес


Про витрати на відзив


№21 (1475) 30.05—05.06.2020
7530

Сторона провадження має право вимагати відшкодування витрат на правову допомогу для підготовки відзиву на апеляційну скаргу, якщо суд відмовив у задоволенні останньої.


Відповідний висновок зробив Касаційний цивільний суд у справі №644/5503/17.

Суд першої інстанції частково задовольнив позов двох осіб проти товариства, здійснивши також розподіл судових витрат пропорційно задоволеним вимогам. Апеляційна скарга відповідача була відхилена.

Позивачі подали заяву про ухвалення додаткового рішення, оскільки не було вирішено питання щодо стягнення з товариства витрат на правову допомогу в розмірі 4000 грн., які вони зазначили у відзиві. Проте апеляційний суд відмовив, зауваживши, що позивачі не подавали скарги про те, що вони не погоджуються з відмовою у відшкодуванні витрат на правову допомогу й така скарга не розглядалася.

КЦС наголосив, що згідно з пп.«в» п.4 ч.1 ст.382 ЦПК в резолютивній частині постанови зазначається, розподіл витрат, понесених у зв’язку з переглядом справи в суді апеляційної інстанції. Тож апеляційний суд, не врахувавши вимог стст.141, 270, 382 ЦПК, зробив передчасний висновок про відмову в задоволенні заяви про ухвалення додаткового рішення.