Закон і Бізнес


Економія на суддях


№20 (1474) 23.05—29.05.2020
27811

Кілька місяців карантину видаються надто малим строком для обмеження надмірних заробітних плат державних службовців. Причому насамперед турбують суддівські винагороди.


Народний депутат від «Слуги народу» Сергій Гривко дійшов думки, що цей принцип потрібно поширити і на майбутнє. Тому запропонував проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№3495), аби обмеження суддівської винагороди діяли під час будь-якої надзвичайної ситуації в країні.

На його думку, пріоритетом для виходу зі складної ситуації є економія на служителях Феміди, яким під час дії надзвичайних ситуацій буде достатньо не більш як 12 мінімальних зарплат.

При цьому це правило вступатиме в силу автоматично після оголошення надзвичайної ситуації в країні. А вся економія фондів оплати праці повинна не залишатися у головних розпорядників бюджетних коштів, а вилучатися і спрямовуватися на боротьбу з відповідною надзвичайною ситуацією та подолання її наслідків.

Прикметно, що автор пропонує подовжити обмеження на виплату зарплат і після закінчення надзвичайної ситуації — ще на 9 місяців. Чому визначено саме такий період, не пояснюється, і жодних асоціацій, крім терміну вагітності, на думку не спадає.

Тобто НС можна запровадити лише на місяць, як було наприкінці 2018-го, а зарплати скоротять на всі 10.