Закон і Бізнес


Уряд затвердив критерії діяльності НАЗК


21.05.2020 10:22
1095

Кабмін затвердив критерії та Методику проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.


Як повідомили «ЗіБ» в НАЗК, проведення такої оцінки – важливий інструмент для забезпечення прозорості діяльності Нацагентства та ефективності його роботи.

Уряд створюватиме спеціальну Комісію з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК. Вона складатиметься з трьох осіб.

Їхні кандидатури пропонуватимуться міжнародними організаціями та проєктами донорської допомоги (донорами), які протягом останніх двох років до проведення оцінки надавали Україні допомогу в сфері запобігання та протидії корупції.

Комісія здійснюватиме оцінку забезпечення незалежності НАЗК та надання йому необхідних ресурсів за такими сферами діяльності:

- формування, координація та моніторинг НАЗК антикорупційної політики;

- організація НАЗК заходів із запобігання та виявлення корупції;

- моніторинг та контроль НАЗК дотримання законодавства про конфлікт інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених Законом;

- контроль та перевірка НАЗК декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, моніторинг способу життя суб’єктів декларування;

- забезпечення законності та прозорості фінансування політичних партій, а також подання ними фінансової звітності;

- діяльність НАЗК у сфері захисту викривачів корупції;

- взаємодія НАЗК з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами іноземних держав, міжнародними організаціями та громадськістю;

- управління та організаційна спроможність НАЗК.

Оцінка роботи НАЗК проводитиметься кожні два роки. Початковою точкою для відліку вважатиметься призначення нового голови НАЗК. Таким чином, уперше оцінка ефективності діяльності НАЗК відбудеться у січні 2022 року.

Після проведення оцінки Комісія готує Звіт оцінки ефективності діяльності НАЗК. Негативна оцінка з боку Комісії може бути підставою для звільнення голови НАЗК.

Закон і Бізнес