Закон і Бізнес


ЄСПЛ присудив 24 тис. євро за неефективне розслідування вбивства


18.05.2020 13:52
2454

ЄСПЛ визнав неефективним розслідування вбивства солдата, яке тривало більше 18 років, та присудив 24 тис. євро компенсації.


Анахіт Мкртчян поскаржилася до Європейського суду з прав людини  на неефективне розслідування національними органами влади смерті її сина,  Араїка Аветисяна, під час військової служби.

Араїка Аветисяна було вбито пострілом в голову в кабінеті командира його батальйону, передає «ЗіБ» з посиланням на «ECHR. Ukrainian Aspect».

В рамках відкритої кримінальної справи, де основною версією було убивство з необережності через порушення правил поводження із вогнепальною зброєю) був проведений огляд місця події та вилучений пістолет, призначено розтин, допитані декілька основних свідків та інших військових (мати загиблого стверджувала, що командир ображав її сина, вимагав гроші).

Суди тричі повертали справу на розслідування, вказуючи на недоліки, зокрема, відсутність розгляду протиріч у заявах свідків та даних судово-медичної експертизи.

До і під час судового розгляду обвинувачений зізнався у ненавмисному вбивстві, але після чергового повернення справи, він заперечив усі свої попередні заяви та почав  стверджувати, що обмовив себе через  страх за власну безпеку і безпеку його сім’ї.

Пізніше кримінальне провадження було зупинене, оскільки не вдалося встановити обвинуваченого. Розслідування не встановило ні походження небалістичних ушкоджень на тілі потерпілого (на думку експертів, вони не були отримані під час падіння після пострілу), ні пістолет, з якого був здійснений постріл.

Тоді А.Мкртчян звернулася до Європейського суду з прав людини. Посилаючись, зокрема, на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, жінка стверджувала, що розслідування національними органами влади смерті її сина, яке ще тривало (минуло більше 18 років від дня події), не було ефективним.

У Страсбурзі констатували порушення статті 2 Конвенції та присудили 24 000 євро  відшкодування моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Анахіт Мкртчян проти Вірменії» (заява № 3673/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Закон і Бізнес