Закон і Бізнес


КС проти ЄЦБ


№19 (1473) 16.05—22.05.2020
2073

Єврокомісія підозрює Німеччину в порушенні законодавства ЄС і збирається провести розслідування. Причина — у рішенні Конституційного суду, який наважився поставити під сумнів програму Європейського центробанку.


Федеральний КС визнав, що скупка ЄЦБ державних облігацій частково суперечить німецькій конституції і заборонив Бундесбанку брати участь у програмах викупу, якщо рада європейського банку не зможе довести, що її дії не суперечать забороні на монетарне державне фінансування.

Йдеться про підтримку окремих країн єврозони, економіка яких найбільш постраждала від наслідків пандемії. Для цього ЄЦБ почав викуп боргових зобов’язань цих країн і тільки в березні витратив на це 33,75 млрд євро. Причому третина суми припала на Італію.

Вирішальне слово в цій суперечці залишається за Європейським судом в Люксембурзі. Про свою стурбованість рішенням суду в Карлсруе і необхідності перевірок уже заявила голова ЄК Урсула фон дер Ляйен. Єврокомісія за чинним правом може накладати штрафи за порушення європейського законодавства.

Тим часом рішення КС Німеччини привітала Польща. Прем'єр країни Тадеуш Моравецький навіть назвав його «одним з найважливіших судових вердиктів у історії ЄС», пише DW.