Закон і Бізнес


Без кворуму, але з Європою


№6 (1096) 09.02—15.02.2013
МАРИНА БОЙКО
2679

Засідання комісії Конституційної асамблеї з питань правосуддя, заплановане на 7 лютого, не відбулося. Для кворуму не вистачило одного члена. Утім, присутнім представникам цього органу вдалося поговорити про зустріч з європейцями, що відбулася нещодавно.


«З 13 членів присутні лише шестеро. За відсутності кворуму проводити засідання не можна. Якщо проведемо засідання без кворуму, в нас можуть бути проблеми. Я цих проблем не хочу. Мабуть, у деяких членів комісії виник­ли певні обставини, які не дозволили їм прийти», — розпочав зустріч голова комісії Василь Маляренко.

Також він розповів, що 5 лютого представники координаційного бюро КА зустрілися з делегацією Венеціанської комісії. «В основному на зустрічі розмова точилася навколо проблем правосуддя. Одразу зазначу, що Європейська комісія «За демократію через право» задоволена нашою роботою, претензій до нас немає. У Венеціанської комісії є побажання прискорити нашу роботу. Вони вважають, що не обов’язково змінювати відразу всю Конституцію. Конституційні норми можна змінювати й поетапно. На їхню думку, парламент може проголосувати окремо за розділ «Судова влада», — підкреслив В.Маляренко.

«А у вас немає відчуття національного та професійного приниження? Чому ми постійно звітуємо перед Венеціанською комісією, беремо до уваги її зауваження? Невже вони розумніші за нас? Чи ми не маємо власної думки? Просто дивина та й годі: от нас похвалила Венеціанська комісія, от вона нам заперечує. Та хто вони такі?» — обурився член комісії Василь Сіренко.

«У мене протилежна точка зору. Це не приниження. Європейські фахівці висловлюють свої побажання. Можна мати свою точку зору, але й вислухати інших людей. У них судова система працює краще, ніж у нас. Тому нам можна до них і прислухатися. Це професійний обмін, який має бути між фахівцями», — заперечив йому член комісії КА Євген Кубко.

За словами В.Маляренка, Україна стала членом Ради Європи та взяла на себе певні зобов’язання. «Ці люди не приїздять до нас з критикою, вони толерантно нас слухають, хочуть знати, на якій стадії процес реформування», — наголосив голова комісії КА.

«Тим більше нам ніхто нічого не диктує, вони висловлюють свою точку зору», — підтримав його Є.Кубко.