Закон і Бізнес


Чи може роботодавець звернутися по допомогу у разі безробіття, пояснили юристи


16.04.2020 16:23
3384

13 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3279-д про зміни до держбюджету, який уточнює порядок виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Теперь її нададуть роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.


Експерт з трудового права, радник та адвокат ADER HABER Law Firm Тетяна Іванович вважає позитивними зміни, внесені у порядок отримання виплати по безробіттю. За її словами, Закон значно розширив коло роботодавців, які зможуть звернутися по допомогу.

«Замість умови про відсутність боргів по зарплаті та ЄСВ за останні 5 років, від роботодавців вимагатимуть сплати ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності», — пояснила експерт.

Також Законом уточнено частину 2 ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», відповідно до якої в абзаці першому слова «роботодавець має право звернутися» замінюється словами «роботодавець звертається».

«Тепер звернення роботодавця до територіального центру зайнятості для отримання грошової допомоги у зв’язку з частковим безробіттям – це не право, а  його обов’язок. Тож працівники зможуть сміливо спонукати своїх роботодавців до відповідних дій», —  зазначила адвокат.

Закон і Бізнес