Закон і Бізнес


Адвокати назвали переваги та недоліки закону про ринок землі


08.04.2020 13:11
4020

Комітет з аграрного та земельного права НААУ підготував експертну думку щодо основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 2178-10.


Про це «ЗіБ» повідомили у НААУ. 

Проаналізувавши прийнятий 31 березня 2020 року Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 2178-10, Комітет з аграрного та земельного права НААУ дійшов спільної думки, що в цілому прийняття цього нормативно-правового акту є позитивним чинником на шляху до дієвого впровадження земельної реформи на теренах нашої держави.

В експертній думці члени Комітету дають відповіді на такі питання:

–         що дозволено продавати;

–         кому дозволено купувати земельні ділянки та граничні розміри придбання;

–         умови набуття права власності на землі с/г призначення банками;

–         умови та ціна продажу земельних ділянок;

–         що під забороною за будь-яких умов;

–         щодо переважного права на придбання;

–         переваги та недоліки Закону.

Як зазначили в Комітеті, повноцінному запуску ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні має передувати ґрунтовна організаційна й законотворча робота, зокрема, щодо розроблення порядку продажу земельних ділянок та проведення перевірки покупців під час укладання угод. Крім того, особлива увага має бути приділена ефективним засобам та механізмам встановлення реальних кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), яка на сьогодні є майже неможливою.

Подальше вдосконалення правового регулювання у сфері обігу земель сільськогосподарського призначення потребує, поза всіляким сумнівом, консолідованих дій законодавців, представників доктрини, практиків та суспільства. У свою чергу, члени Комітету у подальшому братимуть участь у вдосконаленні правового регулювання та єдності правозастосування у зазначеній сфері шляхом надання пропозицій та рекомендацій, направлених на найбільш дієве забезпечення впровадження правових норм у сфері обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Закон і Бізнес