Закон і Бізнес


Шлюби патріотів

Підданим Саудівської Аравії заборонили створювати сім’ї з іноземцями


Світ права, №27 (962) 03.07—09.07.2010
1253

Дорадчий орган королівства — Рада Шури — прийняв закон, відповідно до якого осіб, котрі беруть шлюб з іноземцями, штрафуватимуть на суму до 100 тис. ріалів ($27 тис.), а також позбавлять права на отримання кредитів у банках.


Є, проте, категорія під¬даних, яка є винятком із цього правила, — це мі¬ністри, службовці королів¬ського двору та канцелярії спадкоємного принца, Кабінету міністрів і Ради Шури, вищі співробітники Мі¬ніс¬терства закордонних справ, Міністерства оборони, Міністерства внутріш-ніх справ, Національної гвардії, королівської охорони, розвідки і під¬при¬ємств оборонної промисловості. Вони зможуть одружуватися з іноземцями, однак тільки з дозволу монарха.
Ісламське королівство відоме своїми суворими і навіть екзотичними для сучасного світу законами, особливо тими, які регулюють стосунки між чоловіками й жінками. Там, подібно до Ірану, діє спеціальна «релігійна поліція», співробітники якої мають право зупиняти на вулиці пари і цікавитися, справді чоловік і жінка одружені чи є близькими родичами.
За сексуальні злочини в Саудівській Аравії може застосовуватися страта, а за користування мобільним телефоном у школі — тілесні покарання.