Закон і Бізнес


Незаконно звільнені під час карантину будуть поновлені на роботі — юрист


23.03.2020 17:17
5848

Працівники комунальних та приватних підприємств, які у період карантину під тиском керівництва пишуть заяви про звільнення за власним бажанням, мають високі, якщо не 100%-і шанси, на поновлення на роботі. Але тільки у разі подальшого звернення до суду.


Про це заявила експерт з трудового права, радник та адвокат ADER HABER Law Firm Тетяна Іванович.

За її словами, змушувати працівників звільнятися за власним бажанням незаконно. До того ж, зекономити все одно не вдасться.

«Керівникам комунальних підприємств та власникам приватного бізнесу доведеться компенсувати середній заробіток за час всього вимушеного прогулу, тобто з дати незаконного звільнення по дату набрання рішення апеляційного суду законної сили. А цей період значно довший, ніж запроваджений карантин.  Бо на практиці трудовий спір може тривати до 7—9 місяців», — пояснила експерт.

На ситуацію із незаконним звільненням вже відреагувала і Нацполіція. Начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе заявив, що керівникам, які незаконно звільняють співробітників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис грн., позбавлення права обіймати певні посади або виправні роботи на строк до 2 років.

За його словами, в Кримінальному кодексі є ст.172 (Грубе порушення законодавства про працю), і в разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію.

Закон і Бізнес