Закон і Бізнес


НБУ радить зменшити контакти з готівкою


19.03.2020 12:57
2604

Національний банк України розробив низку заходів для зниження ризиків поширення коронавірусу під час операцій із готівкою. Зокрема, НБУ радить громадянам перейти на безготівкові розрахунки, щоб зменшити контакти з грошима.


Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі НБУ, в умовах ймовірного поширення коронавірусної інфекції Національний банк рекомендував бізнесу та громадянам зменшити контакти з готівкою.

Для профілактики поширення коронавірусу НБУ населенню і бізнесу рекомендує максимально перейти на безготівкові розрахунки.

З цією метою Національний банк закликає зменшити контакти з готівкою (національною та іноземною),мінімізувати отримання кошів у банкоматах, користуватися дистанційними каналами банківського обслуговування, здійснювати безготівкові розрахунки, краще безконтактні (90% платіжних терміналів в Україні підтримують таку можливість).

Окрім цього, НБУ радить після контакту з банкнотами та монетами ретельно мити руки і не торкатися обличчя. Також варто періодично дезінфікувати платіжні картки, смартфони, платіжні термінали, інші мобільні пристрої, які використовуються для безготівкової оплати.

Для профілактики поширення коронавірусної інфекції COVID-19 Національний банк видаватиме банкам готівку із власних сховищ. Першочергово видаватиметься готівка із запасів, сформованих у попередній період (до поширення коронавірусу), а пізніше – готівка, яка пройшла карантин (впродовж щонайменше 14 днів, що значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях).

В НБУ запевняють, що готівка у сховищах Нацбанку обробляється автоматизовано за допомогою спеціальних високошвидкісних машин та є безпечною для користування.

Закон і Бізнес