Закон і Бізнес


Прозорий реєстр


№11-12 (1465-1466) 21.03—03.04.2020
6702

За різними оцінками, протягом останніх 6 років відбулося понад 3000 рейдерських захоплень. Боротися з їхніми наслідками доволі непросто. Зокрема, через те, що адвокати та правоохоронці не мають доступу до всіх відомостей у реєстрах.


Тож у проекті «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» (№3179) запропоновано новий інструмент для боротьби з рейдерством.

Так, на думку авторів, якщо правоохоронні органи оперативно і самостійно отримуватимуть необхідну інформацію з ЄДР, це значно прискорить виявлення шахрайських схем. До того ж такий доступ слід надати адвокатам, аби вони мали повну та об’єктивну інформацію про зміст незаконних реєстраційних дій. І не лише після відкриття провадження у справі, що прискорить судовий розгляд таких спорів.

Причому цим проектом передбачається не лише отримання інформаційних довідок, а й надання доступу до документів, на підставі яких проведені всі реєстраційні дії, з можливістю їх копіювання та друку. Це полегшить виявлення підроблених документів, а також маніпуляцій з черговістю поданих заяв.