Закон і Бізнес


Про опір правоохоронцю


№10 (1464) 14.03—20.03.2020
32329

Якщо особа не усвідомлювала, що її намагалися затримати саме працівники поліції, то вона не несе відповідальності ні за опір, ні за умисно завдані тілесні ушкодження правоохоронцеві.


Таку позицію апеляційної інстанції підтримали в Касаційному кримінальному суді, розглянувши скаргу прокурора (справа №759/14950/17). Останній оскаржував ухвалу, якою, зокрема, було скасовано вирок місцевого суду щодо засудження особи за ч.2 ст.342 та ч.2 ст.345 Кримінального кодексу.

Так, обвинуваченого працівники поліції виявили під час наміру викрасти мопед. Але вони були одягнені в цивільне й під’їхали на автомобілі без відповідного оформленням. Зловмисник кинув мопед і намагався втекти. На вигуки «Стій, поліція!» чоловік не відреагував, пояснивши, що не міг ідентифікувати невідомих осіб як вартових правопорядку.

Суд зауважив, що у справі не було даних, що вони пред’явили особі службові посвідчення. А коли чоловік умисно заподіяв переслідувачу легкі тілесні ушкодження, то також не усвідомлював, що б’є поліцейського. Тож провадження в цій частині було правомірно закрите через відсутність події злочину.