Закон і Бізнес


Припиняймо дебати!


№9 (1463) 07.03—13.03.2020
2529

Уряд вирішив самостійно затвердити закон про пенсійну реформу без голосування в парламенті. Причиною стали майже 40 тис. поправок до проекту.


Про це повідомив прем’єр Едуар Філіпп, який для цього особисто прибув до Національних зборів. Він повідомив, що прийнято рішення припинити обговорення законопроекту, що триває вже 13 днів, і натомість ухвалити документ за прискореною процедурою, використавши відповідне положення конституції. Парламент же отримує право поставити на голосування резолюцію про довіру уряду.

«Ми маємо намір силою прийняти законопроект», — заявив прем’єр і висловив думку, що опозиція вчинила «навмисну обструкцію, спрямовану на те, щоб завадити нормальному обговоренню законопроекту та його ухваленню».

Річ у тому, що опозиція внесла 40 тис. поправок до тексту (тобто в 10 разів більше, ніж відносно земельної реформи в Україні. — Прим. ред.). За 115 год. дебатів депутати розглянули та прийняли тільки 8 статей з 65.

Що стосується проекту пенсійної реформи, то його неузгоджений варіант із частиною внесених поправок знехтують. Уряд, як повідомив Е.Філіпп, схвалить початковий проект, унісши до нього низку поправок депутатів, які вважає обґрунтованими.