Закон і Бізнес


Судді-«господарники» визначили стратегічні напрямки роботи на 2020 рік


28.02.2020 14:47
2894

На чергових загальних зборах Асоціації суддів господарських судів України судді господарської юрисдикції обговорили нагальні питання сьогодення у сфері господарського судочинства.


Сьогодні, 28 лютого 2020 року, в Києві відбулись чергові загальні збори членів Асоціації суддів господарських судів України. Як повідомляє кореспондент «ЗіБ», відкрили засідання заступник Голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду Богдан Львов та голова АСГСУ Наталія Богацька.

Захід об’єднав делегатів відокремлених підрозділів Асоціації, які створені у кожній області, та голів судів, що є дуже символічним, оскільки основною метою створення Асоціації було і є —  об’єднання суддів господарської юрисдикції.

На збори були запрошені почесні гості, голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко та голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.

У рамках заходу була проведена розширена нарада за участю суддів ВС, голів місцевих та апеляційних господарських судів України під головуванням Б.Львова з питань підведення підсумків роботи у 2019 році та актуальних питань удосконалення процесуального законодавства спільно з делегатами відокремлених підрозділів Асоціації.

Крім того, учасниками акцентовано увагу на питаннях удосконалення чинного законодавства про судоустрій і статус суддів, єдності судової практики, оптимізації системи господарських судів, розглянуто питання стану незалежності суддів, а саме вдосконалення механізму дисциплінарної відповідальності, кваліфікаційне оцінювання суддів, самооцінювання, а також підіймалось питання фінансування та матеріального забезпечення судів.

Упродовж зборів учасники заслухали звіт голови АСГСУ щодо підсумків результатів діяльності асоціації протягом 2018-2019 років та визначили подальші стратегічні напрямки роботи АСГСУ на 2020 рік:

- участь в процесах реформування господарської юрисдикції через експертне обговорення, підготовку пропозицій до проектів законодавчих актів у сфері реформування, професійного обговорення реформаторських пропозицій в суддівській спільноті суддів і працівників апаратів судів господарської юрисдикції;

- подальший захист незалежності всіх суддів господарської юрисдикції від тиску при здійсненні правосуддя, в частині підтримки авторитету представників професії, в сенсі єдиних, прозорих та виважених підходів до застосування до суддів дисциплінарних процедур та в питаннях проходження суддівської кар‘єри;

- відстоювання інтересів господарської юрисдикції в питаннях фінансування та матеріального забезпечення господарських судів;

- координація та співпраця з усіх поточних питань з Вищою радою правосуддя, Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Радою суддів, Національною школою суддів, Державно судовою адміністрацією та іншими органами в питаннях функціонування системи судів господарської юрисдикції;

- професійний розвиток суддів господарської юрисдикції.

Закон і Бізнес