Закон і Бізнес


Справа «адвоката диявола»


№6 (1096) 09.02—15.02.2013
1332

У Британії судять англійця італійського походження Джованні ді Стефано, який обвинувачується в тому, що під виглядом адвоката, котрий має ліцензію, незаконно отримав від своїх клієнтів $1,5 млн.


Дж.ді Стефано брався за найбезнадійніші справи, представляючись першокласним захисником, тому отримав прізвисько «адвокат диявола». Насправді він навіть не мав юридичної освіти. В результаті фальшивому адвокатові пред’явлені обвинувачення за 25 пунктами, враховуючи шахрайство і відмивання грошей, пише The Guardian.

57-річний Дж.ді Стефано переїхав до Великої Британії з Італії, коли йому було 5 років. На своїй візитній картці шахрай указував «avvocato» (з італійської — адвокат), щоб справити враження професіонала.

На слуханнях у Королівському суді Саутуорка з’ясувалося, що Дж.ді Стефано обдурив у цілому 10 клієнтів: 8 жінок і 2 чоловіків. «Одна людина втратила $10000, кожен другий — в середньому по $6500», — заявив обвинувач Девід Ааронберг.

Шахрай діяв за допомогою фірми під назвою Studio Legalese Internazionale («Міжнародна юридична фірма»), що надавала юридичні консультації. У минулому «адвокат диявола» консультував таких клієнтів, як Саддам Хусейн, Рони Біггс (відомий британський грабіжник) і Джонатан Кінг (поп-співак, засуджений за педофілію).

«Частіше за все Дж.ді Стефано вимагав гроші не в самих підсудних, а в їх родичів», — заявив обвинувач. Сам «адвокат диявола» заперечує всі висунуті проти нього обвинувачення.