Закон і Бізнес


Зловити на живця


№8 (1462) 29.02—06.03.2020
12471

Працівники Національного антикорупційного бюро запропонували водієві, котрий керував авто напідпитку, повернути права, якщо той заплатить Феміді за рішення міченими купюрами. Та провокатор не вмів тримати язика за зубами й вибовкав усе під час засідання.


Іван Ганько з Перечинського районного суду Закарпатської області розглядав справу про адміністративні порушення. Під час судового засідання порушник Правил дорожнього руху повідомив, що його хотіли завербувати правоохоронці. Начебто одного дня до нього зателефонував невідомий та запропонував зустрітися. Під час побачення чоловік розповів, що співпрацює з НАБУ й може зробити так, що порушник отримає назад права водія, якщо передасть законнику хабар.

І.Ганько відреагував на повідомлення як належить — негайно звернувся до правоохоронців, а також до Вищої ради правосуддя (№950/0/6-20) та Генерального прокурора. Він наголосив, що такі дії слідчого органу порушують європейські гарантії його незалежності, забезпечені, зокрема, резолюціями Генеральної асамблеї ООН. Окрім того, законник стверджує, що «підставний хабар», який намагались організувати працівники НАБУ, є «суспільно небезпечним посяганням на правосуддя».