Закон і Бізнес


Запит на 3 роки


№8 (1462) 29.02—06.03.2020
2426

Якщо хтось не реагує на звернення депутатів, він посягає на їхнє головне призначення — служіння народу України. А якщо так, то порушників мають карати — гривнею або ґратами.


У парламенті з’явилася ідея посилити покарання за ігнорування депутатських запитів та звернень. Причому проект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України» (№3098) розроблений не представниками опозиційних фракцій, а саме нардепами з монобільшості.

Мовляв, останнім часом на них ніяк не реагують, що унеможливлює «вирішення конкретної проблеми».

Аби у чиновника чи керівника приватної фірми тремтіли руки, в яких вони триматимуть звернення народного обранця чи місцевого депутата із «законними вимогами», до ст.351 КК пропонується додати як можливу санкцію покарання до 3-х років позбавлення волі.

Також у 15 разів збільшується мінімальний штраф, передбачений ст.188-19 КпАП, а альтернативою грошовому стягненню стануть виправні роботи на строк до 2-х місяців.

От тільки не передбачено покарання за зловживання депутатськими запитами, аби народні обранці не намагалися захищати інтереси одних громадян за рахунок гноблення інших.